Gothic III

27. května 2007 v 14:57 | Peťas |  Recenze
Úvod
Je to již několik let, co vyšel první díl německého fantasy RPG Gothic. Mnoho lidí oslovil nejen, na svou dobu, velmi dobrou grafikou, ale také kvalitním příběhem (o něm dále). V tom pokračoval i Gothic 2 s datadiskem. Nyní je tu ovšem Gothic 3, který se pokusí svrhnout z pomyslného trůnu The Elder Scrolls: Oblivion. Podaří se mu to? Uvidíme.
Příběh
V jedničce jsme zničili magickou bariéru a zabili démona Spáče, ve dvojce zachránili Khorinis od draků a nyní se plavíme na pevninu sužovanou orky. Většina měst je již dobyta, ale hlavní město stále odolává. Otázkou je, jak dlouho ještě odolávat bude. Osud království je ve vašich rukou!
O hře
Herní svět by měl být opět zcela otevřený a zruba 5x větší než v Gothic 2. Osázený bude lesy, loukami, horami a také vyprahlou pouští. Dále zde bude rozeseto asi 20 měst a vesniček, což je úctyhodné číslo. Když si vezmeme, že ve dvojce bylo jedno město a na opačných koncích mapy jen klášter a velkostatek (každá oblast pro jednu frakci), tak to je co říct. Zato jejich velikost se zmenší. Autoři dávají přednost více malým městům, než pár velkým a nepřehledným. Komunikovat s vámi bude kolem 1000 (!!!) NPC postav. Ty si žijí svůj vlastní život, přes den pracují, loví nebo se jen tak poflakují, v noci (většinou) spí, což bude skvělý čas pro vás, když se stanete zlodějem. Teď je vhodné zmínit se o frakcích. Už neplatí, že se přidáte k mágům a vaší hlavní prioritou musí být magie. Klidně z vás může být mistr meče klonovaný s nájemným vrahem. Všechno se, samozřejmě, musíte naučit. Budete potkávat různé NPC, kteří vás zasvětí do tajů boje s mečem, alchymie, páčení zámků a mnoho dalších činností. Což je např. větší odolnost vůči magii, zlepšení boje proti určitému druhu protivníka apod. Těchto tzv. perků bude okolo 60-70! Také vám budou zlepšovat schopnosti jako síla, obratnost aj. I magie doznala určitých změn. Nově se ji můžete učit u oltářů, dále několik kouzel, které známe z minula odpadnou (selhává jedna magická větev), ale přibudou jiná. Dále každá NPC může zemřít nebo někoho jiného zabít. V minulosti měly některé postavy nabindovanou nesmrtelnost (kvůli příběhu). Teď to bude jiné. Abyste v tom nebyly úplně sami, můžete si někoho najmout, aby vám pomáhal (třeba kámoše ze dvojky). Nyní ke grafice. Ta bude opravdu velmi dobrá. Čekají nás propracované animace chůze a dalších činností, kvalitní mimika obličejů. Engine bude podporovat i trochu té fyziky. Ovšem fyzikální orgie a lá Source nečekejte. Pořádného využití se dočká i myš, kterou jste v prvních dvou dílech ani nepotřebovali. Mně to tak i celkem vyhovovalo, ale jde o zvyk.
Závěr
Podle zatím dostupných informací to vypadá, že nás čeká opravdu výtečné dílko, od kterého se asi jen tak neodtrhneme. Ať to stojí co chce, kupuju.
Typ hry: Fantasy RPG
Výrobce: Piranha Bytes
Oficiální web: www.gothic3.de
Dátum vydání: říjen 2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama