Pirates of the Caribbean

27. května 2007 v 14:59 | Peťas |  Recenze
Úvod
Hra Pirates of the Caribbean je kombinace námořní RPG a akční hry, původně měla být pokračováním hry Sea dogs 2. Jedná se o skvělou hru, a proto čtěte dále.
Příběh
Píše se rok 1630. Vy - Kapitán Nathaniel Hawk jste právě připlul do britské kolonie Oxbay a váš loďmistr Malcolm vás učí základy hry jako šermu, střelbě z pistole, nakupování a prodeji zboží atd. Pak vám řekne o řízení vaší lodi a můžete vyrazit na moře. Ale co se nestane - koloniální pevnost přepadnou lodi francouzské flotily. Francouzi nachytali posádku nepřipravenou, a proto byla pevnost za půl hodiny jejich. Vaše loď jako jediná utekla z ostrova a je jen na Vás doručit zprávu o dobytí ostrova guvernérovi sousední britské kolonie siru Robertu Christopheru Silehardovi. Víc už vám nebudu prozrazovat, však uvidíte sami.
Délka hry
Hra je téměř nekonečná - plníte úkoly od guvernérů i prostých obyvatel, převážíte zboží po koloniích, vozíte obchodníky, nabíráte důstojníky, kupujete nové lodě, rozdělujete body za získané úrovně na deset vlastností (Vůdcovství, Souboj, Plavba, Přesnost, Děla, Hákování, Obrana, Opravy, Obchodování a Štěstí) - nebudu se o nich rozepisovat, protože je vše v manuálu a kromě toho vám to řekne i Malcolm. Ve hře ale hlavně obchodujete, potápíte a hákujete nepřátelské lodě. Hra mě baví už rok a pořád je v ní co dělat.
Ovládání
Ovládání je opravdu příšerné (dopředu chodíte levým tlačítkem myši a dozadu pravým), naštěstí jej můžete změnit. Docela mě zarazilo, že nemůžete "strafovat" do stran. Můžete si vybrat mód plavby (arkádová a realistická), ale abych řekl pravdu, nevím jaký je mezi nimi rozdíl .
Lodě
Lodí najdete ve hře velké množství. Jsou rozděleny do kategorií od nejhorší (7. třída) po nejlepší (1. třída). Každá loď má jiný počet děl, nákladový prostor, min. a max. počet členů posádky, rychlost a otáčení. Autoři se chtěli co nejvíce přiblížit realitě a proto jsou lodě pomalé. Ale na to si zvyknete. Můžete jim měnit jejich jméno, instalovat na ně jiná děla (šest typů). V bitvě můžete nabíjet čtyřmi druhy munice - dělovými koulemi (na trup), kartáči (na posádku), knippely (na plachty) a bombami (nejlepší střelivo - na všechno).
Grafika
Grafika se mi opravdu hodně líbila, přestože jsem v ní neviděl ani kapku krve. Přestože je v rozlišení 800x600, je perfektní. Můžete si změnit rozlišení od 640x480 až na 1280x960. Z počátku byla hra velmi nestabilní, každých dvacet minut se vypínala, ale čeština hru stabilizovala. Od té doby co mám češtinu, mi hra ani jednou nevypadla.
Propracovanost
a) Rozhovory: Na koloniích je přes padesát lidí bez stáží a důstojníků a s každým človíčkem si můžete popovídat. Sice vám většina řekne to samé, ale jsou tu i světlé výjimky. Například když máte reputaci ,,Hrdina", tak vám obchodník řekne ,,Rád zase vidím vaši tvář, kapitáne" a když naopak jste ,,Krvavý teror" tak vám řekne ,,Doufal jsem, že vaši tvář už tu neuvidím". To mě docela zaujalo, ještě jsem to neviděl u žádné jiné hry.
b) Místa: Na moři najdete celkem osm ostrovů (Redmond a Oxbay s Greenfordem jsou britské, Falaise de Fleur francouzský, Isla Muelle španělská, Douwessen nizozemský a Conceicao portugalské. Dále ještě pirátský Quebradas Costillas a nakonec Khael Roa, na kterém nemůžete přistát, ale je to jeden z hlavních ostrovů, kvůli chrámu Inků. Ten je důležitý z hlediska příběhu). Na každém ostrově je přístav, hospoda, loděnice, obchod, radnice, pár domů a v některých najdete dokonce i vězení, kobku (obsahuje kostlivce) a kostel, do kterého můžete dát peníze pro zlepšení reputace. Za městem naleznete džungli, na některých ostrovech i vesnici pašeráků.
Závěr
Hru si určitě kupte, je skvělá a není ani tak drahá. A mimo to obsahuje i CD s češtinou. Hru bych hodnotil na skvělých 96%.
Typ hry: RPG
Výrobce: Bethesda Softworks
Oficiální webová stránka: http://pirates.ubi.com
Rok vydání: 2003
Minimální konfigurace: CPU 800 Mhz, 128 MB RAM, 32 MB VGA, 2,5 GB HDD, Win 98-ME-200-XP
Plusy hry:
- Pěkná grafika a měnící se počasí
- Boje na souši i na moři
- Realistická města a spousta postav
- Délka hry
- Čeština
- Hodně mečů (23), pistolí (6) a lodí (asi patnáct)
Mínusy hry:
- Celkem vysoké hardwarové požadavky
- Chybí multiplayer
- Málo videí
- Bez češtiny nestabilní
- Chybí krev :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JungHeong Su JungHeong Su | 6. června 2007 v 21:30 | Reagovat

To sem hrála, moc dobrý, ale už mě to nějak nebaví

2 firstadam firstadam | E-mail | 12. března 2009 v 17:46 | Reagovat

jojo hrál sem už v roce 2004 a bylo to super ted to mám pořád ale nemůžu to hrát protože mám v pr.. cd-romku,ale to se brzo změní

3 bpakwy bpakwy | E-mail | Web | 27. května 2009 v 20:32 | Reagovat

vjzLIo  <a href="http://ytmouoisumqr.com/">ytmouoisumqr</a>, [url=http://wupsylhjycsl.com/]wupsylhjycsl[/url], [link=http://rzgucxtjxznz.com/]rzgucxtjxznz[/link], http://paagahxsyyax.com/

4 Baryk Baryk | E-mail | 27. prosince 2009 v 20:29 | Reagovat

Souhlasím s tím že hra je opravdu suprová když vycházela dokonce převratová, já ji hrál a moc mě nadchla pak ale po neustálém překládání hry z Aj do čj mě přestavilo bavit jelikož hru sem měl v Aj a anglicky sem neuměl, hra jako taková se dá dohrát za jednu noc (z vlastní zkušenosti hrál sem ji od 11 do 12 hodin dalšího dne a zdařilo se) ovšem když někdo bude hctít splnit vedlejšáky získat nej. vybavení dobít přístavy a nevím co ještě tak je to hra opravdu nadlouho a velice pobaví ... čas u ní bude ubíhat ani nebudete vědet jak :) zdar s pozdravem Baryk

5 http://www.uggboots7777.com http://www.uggboots7777.com | E-mail | Web | 18. prosince 2010 v 4:12 | Reagovat

http://www.uggboots7777.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama